Collection: I Smell Spring!
Oh it's our favorite time of year here in the midwest. The world slowly comes back to life. The birds chirp endlessly, you can open up the windows and let in the fresh air... It's life giving! Spring, we welcome you with open arms.
This collection contains some of our favorite products to compliment the season, take what serves you and leave the rest!
We love you!
Indigo Team <3
-
Shower Steamers (5 Pack) [MADE IN HOUSE]
- Regular price
- $12.00 USD
- Sale price
- $12.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Tissues, Bamboo [Who Gives & Crap]
- Regular price
- $2.00 USD
- Sale price
- $2.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Eucalyptus Peppermint & Lavender Bar Soap [Made In House]
- Regular price
- $8.00 USD
- Sale price
- $8.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Lip Balm [Made in House]
- Regular price
- $6.50 USD
- Sale price
- $6.50 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Sea Berry Lip Oil [Pure Luxe Apothecary]
- Regular price
- $20.00 USD
- Sale price
- $20.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Sugar Scrub [Made In House]
- Regular price
- from $8.00 USD
- Sale price
- from $8.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Room & Linen Spray [Made In House]
- Regular price
- from $12.00 USD
- Sale price
- from $12.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Perfume Rollers [Made In House]
- Regular price
- $16.00 USD
- Sale price
- $16.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Essential Oil Rollers [Made In House]
- Regular price
- $20.00 USD
- Sale price
- $20.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Menthol & Mint Salve [Made in House]
- Regular price
- $13.00 USD
- Sale price
- $13.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Shea Butter Tin [Made In House]
- Regular price
- $10.00 USD
- Sale price
- $10.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Pure Beeswax Candles [Bluecorn Candles]
- Regular price
- from $10.00 USD
- Sale price
- from $10.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Herbal Salt Soak [Made in House]
- Regular price
- from $4.50 USD
- Sale price
- from $4.50 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Shower Steamers (singles) [Made in House]
- Regular price
- $2.50 USD
- Sale price
- $2.50 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Tote Bag (recycled Sari Silk & folds into pouch)
- Regular price
- $10.00 USD
- Sale price
- $10.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Dirt & Tulips Bar Soap [Made In House]
- Regular price
- $8.00 USD
- Sale price
- $8.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Wild Rose Bar Soap [Made In House]
- Regular price
- $8.00 USD
- Sale price
- $8.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
White Tea & Ginger Bar Soap [Made in House]
- Regular price
- $8.00 USD
- Sale price
- $8.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Sun Screen [All Good]
- Regular price
- from $12.00 USD
- Sale price
- from $12.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Danish Dough Whisk
- Regular price
- $13.00 USD
- Sale price
- $13.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Silicone Baking Mat
- Regular price
- from $17.00 USD
- Sale price
- from $17.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Household Cleaning Tablets [Myni]
- Regular price
- $2.00 USD
- Sale price
- $2.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Shampoo Bar [Locust Grove Farm]
- Regular price
- $12.50 USD
- Sale price
- $12.50 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Aloe Vera Gel
- Regular price
- from $5.00 USD
- Sale price
- from $5.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Citrus Scrub Bar Soap [Made in House]
- Regular price
- $8.00 USD
- Sale price
- $8.00 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Exfoliating Mitt [Earth Ahead]
- Regular price
- $8.50 USD
- Sale price
- $8.50 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Dryer Balls (patterns)
- Regular price
- $6.50 USD
- Sale price
- $6.50 USD
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out